E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
[E28 520i] Zinnoberrot - strzał w dziewiątkę :)
Autor Wiadomość
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 18:52   [E28 520i] Zinnoberrot - strzał w dziewiątkę :)
   Imię: Grzegorz


Witajcie!
W tym wątku przedstawiam Wam historie zakupu i dalsze losy E28 która miała okazję się tu przewinąć...

18.11.2012
Jak co niedziela po obiadku zasiadłem do komputera aby zajrzeć "co tam słychać w internecie". Przeglądając fora, allegro itp natrafiłem na owej stronie na ogłoszenie E28. Zaglądam, a tam bliziutko i cena atrakcyjna. Długo nie myśląc dzwonie, a zaraz potem pakuje narzeczoną do auta i jedziemy do Kielc (40km) Z racji przebudowy dróg dojeżdżamy w sumie o zmierzchu. No więc oglądam lampką tu i tam, słucham sprawdzam. Samochód zardzewiały ale prosty, z wierzchu jako tako wygląda, w środku praktycznie nie zniszczony. bagażnik super, silnik pracuje. Nie wiem czemu ale jakoś mnie nie urzekła, w sumie przestraszyła mnie ta blacharka. Szukałem i byłem nastawiony na zakup auta w jak najlepszym stanie a tą trzeba malować itp. Powiedziałem że przemyśle i się odezwę. Odjechałem stanąłem parę domów dalej i myślę - wziąć/nie wziąć, byłem już zmęczony wiec wymyśliłem że zadzwonię zaproponuje swoją cenę i albo w tę stronę albo w tę. Dzwonię - pan nie odbiera i nie odbiera - pojechałem do domu. W drodze pan oddzwania, proponuję swoją, cenę - mówi że przemyśli. W domu ochłonąłem i zacząłem myśleć logicznie - chłopie czego Ty w sumie chcesz od tego samochodu?! Jest prosty, jeździ, jest tani i blisko, no i ma fajną kierownice i jest czerwony. Pospawają Ci umalujesz sobie i będzie cacy - no i zacząłem żałować że jej nie kupiłem. Po naradach z narzeczoną która nie wiedziała za bardzo jak mi doradzić zdecydowałem że jednak chce ją mieć - no więc dzwonie oznajmiam że ja chce mieć to auto, a pan mówi że miał tyle telefonów że już zgłupiał i nie wie co robić... zasmuciło mnie to trochę bo pomyślałem że pewnie sprzeda komuś innemu, a ja będę sobie pluł w brodę. Obiecał że zanim podejmie jakąś decyzje zadzwoni i że mam pierwszeństwo. Minęła noc o godzinie 9 już nie mogę wytrzymać i dzwonie, po krótkiej rozmowie, dogaduję cenę i wiem że będę miał Rekina :) Wieczorem jedziemy Turaskiem po Rekina, krótka przejażdżka, umowa i rekin już płynie do mnie :)
Troche o stanie auta:
Buda - zardzewiałe progi, jeden przedni kielich, z mniej poważnych to drzwi zaczynają się sypać, nadkola z tyłu i klapa tylna bo jakiś łom założył spojler ?? ?
Wnętrze - ładnie zachowane, fotel kierowcy spruty na oparciu no i chyba tyle. Kierownica Mtech 1, radio blaupunkt, szyber działa, szyby też, lusterko działa, centralny działa.
Silnik i reszta - odpala, jeździ :) jakichś niepokojących rzeczy nie słychać. Luz na lewarku na biegach, wydech czasem stuknie o podłogę. W samochodzie niestety jest gazownia :( jeśli rekin zostanie na dłużej to raczej wyleci z auta.

Tydzień później pierwszy raz widziałem samochód za dnia :) umyłem ją, odkurzyłem, pojeździłem trochę. Wygląda całkiem nieźle. Jeździ się bardzo przyjemnie. Jak na 2.0 jest całkiem żwawa :) Zainteresowanie na drodze jest :) No to chyba tyle pokrótce. Ja jestem zadowolony i moja pani chyba też :) cieszy się ze będziemy mieli czym jechać na zlot rekinów :) Jeszcze parę dni postoi pod chmurką bo na razie E21 na części okupuje garaż. Później będzie sobie stała w suchym i bezpiecznym miejscu.

Dane pojazdu
Art.

Wartość
Numer podwozia WBADK510009642122
Kod typu 4051
Typ 520 I (EUR)
Typoszereg E E28 ()
Seria 5
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M20
Pojemność skokowa 2.00
Moc 0
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor ZINNOBERROT (138)
Tapicerka ANTHRAZIT (0129)
Data prod. 1986-02-13

Wyposażenie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
S235A TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą
S300A ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH Centralny zamek z autoalarmem
S311 ELEKTRISCHER BEIFAHRERSPIEGEL
S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
S400A SLIDING SUNROOF MANUAL Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie
S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
S915A nur Boden konserviert Brak konserwacji pokrycia zewn.











Nie wiem czemu mój aparat robi takie liche zdjęcia. Niby nie najgorszy a takie jakieś nieostre. Nie umiem go ustawić. Może opowiem coś o wnętrzu skoro przesyłam fotki. Podsufitka w super stanie. Deska bez skazy. Boczki idealne. Chwilowo niebieski fotel ale mam też oryginalny. Obydwa fotele do niewielkiej naprawy ( szukam takiego materiału albo całych jakby ktoś miał). Kanapa ok. W samochodzie całe wyposażenie jest sprawne, nie działa tylko któreś lusterko, nawet podgrzewka chodzi :) Pokazuję też fotki silnika no i ten nieszczęsny kielich ;I Nie mogłem się powstrzymać aby nie pojeździć trochę przed zimą i przyprowadziłem go sobie na dwa dni. Mechanicznie całkiem, całkiem. Trzeba zrobić małe poprawki aby lepiej odpalała na zimnym a także poprawić luz na lewarku bo trochę uciążliwy. Poza tym jak najbardziej ok. Teraz zapadła już w zimowy sen, czekając na lepsze czasy i rehabilitacje, ew na wiosenny wyjazd.



















A teraz małe pytanie.
Wyobraźcie sobie że te felgi z przodu są w idealnym stanie. Na których bardziej się podoba?
Ja chyba obstawiam na 14 bo są oryginalne, a takie jest założenie. Choć chyba najbardziej chciałbym turbinki. Sam już niewiem.





Dane pojazdu
Art.

Wartość
Numer podwozia WBADK510009642122
Kod typu 4051
Typ 520 I (EUR)
Typoszereg E E28 ()
Seria 5
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M20
Pojemność skokowa 2.00
Moc 0
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor ZINNOBERROT (138)
Tapicerka ANTHRAZIT (0129)
Data prod. 1986-02-13

Wyposażenie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
S235A TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą
S300A ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH Centralny zamek z autoalarmem
S311 ELEKTRISCHER BEIFAHRERSPIEGEL
S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
S400A SLIDING SUNROOF MANUAL Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie
S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
S915A nur Boden konserviert Brak konserwacji pokrycia zewn.

Większe fotki są jeszcze tu.
https://picasaweb.google.com/111863014069555049383/E28520i86
_________________
www.orr-bmw.pl
  
 
 
     
Kargul1005 


Nadwozie: E28
Model: 520i
Silnik: m20b20
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1468
Skąd: Toruń
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 23:24   
   Imię: Rafał


Fajny kolor i chyba najlepiej brzmiący silnik montowany w e28 :)
_________________
E28 520i nerzbraun mettalic >>>Remont<<<
dupowóz:
Kałdi A4 LPG
 
 
     
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 00:10   
   Imię: Grzegorz


Dźwięk faktycznie jest piękny :) nieszczelny wydech dodaje mu roku :) pewien gość określił to tymi słowami "zagrało jak u starego dziadka w piersiach" <spiewa>
_________________
www.orr-bmw.pl
 
 
     
Dominik4x4 
Diesel Power

Nadwozie: E28
Model: 524td
Silnik: M21D24
Rok produkcji: 04.87
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 717
Skąd: Chorzów-Bytom
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 18:18   
   Imię: Dominik


Kolorek elegancki rzadko spotykany <oko>
_________________
E28 524td 04/87 :) było
R1100R ' 05/95
JeeP Cherokee XJ 2,5td 05/92
Audi 200 C3 2,2 05/90 Turbo mit rakiet
 
 
     
Piekarz 


Nadwozie: E28
Model: 525e
Silnik: M20B27
Rok produkcji: 1985
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 294
Skąd: Puszcza Biała
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 21:19   
   Imię: Łukasz


Ładna baza fajny kolor, czekam na zmiany :)
_________________
 
 
     
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 21:43   
   Imię: Grzegorz


Zakupiony został fotel w bdb stanie. Zastąpi on miejsce niebieskiego. Mam oryginalny ale jest w kiepskim stanie. Muszę sprawdzić czy działa w nim podgrzewanie, bo jeśli tak to zostanie przełożone obicie z nowego nabytku. Wraz z fotelem nabyłem też rygielki i ramkę wokół klamki. Jeszcze tylko poprawić fotel pasażera i kierownice i będę miał wnętrze w świetnym stanie :) Gałkę do radia też udało mi się dobrać :)



Po sprzedaży E32 strasznie żałowałem że sprzedałem ją z kołami. po ponad pół rocznych poszukiwaniach udało znaleźć się takie oto brzydkie i brudne felgi z oponami :D początkowo przeszło mi przez myśl aby założyć je do Kombi ale stwierdziłem że lepiej niż na białych chyba nie może wyglądać. Więc skoro jest rekin i skoro są felgi... można zrobić coś fajnego <mina> dalej można się już domyślić że zadziałaja tez siły grawitacji :)


A tu takie z przewietrzenia Rekina, tak jej sie spodobał śnieg, że godzinę wjeżdżałem z powrotem do garażu... <lipa>

_________________
www.orr-bmw.pl
 
 
     
deric 
(Oo==[][]==oO)

Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M52B28
Rok produkcji: 10/85r
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 208
Skąd: PK
Wysłany: 25 Styczeń 2013, 10:17   
   Imię: Dominik


no felunek calkiem wporzo co bedziesz dalej robil??
 
 
     
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 25 Styczeń 2013, 19:46   
   Imię: Grzegorz


Do maja będę robił drobiazgi i zbierał rupiecie. W maju jadę na zlot a po zlocie rozbieram. Taki jest plan. Jak będzie się okaże. Miała być teraz robiona blacharka ale bałem się że się nie wyrobie na maj więc odpuściłem.
_________________
www.orr-bmw.pl
 
 
     
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 6 Luty 2013, 22:56   
   Imię: Grzegorz




Wreszcie dwa takie same fotele. Reszta gratów też na swoim miejscu. Koła jednak nie trafią do czerwonej bo po pierwsze wygląda na nich karykaturalnie, druga sprawa to z tyłu wystają prawie 3cm. Więc znów jestem przy wizji oryginału. A i zanabyłem ładną maskę bo moja trochę przełamana.
_________________
www.orr-bmw.pl
 
 
     
Mulder 


Nadwozie: E28
Model: M535i
Silnik: m30b35
Rok produkcji: 1986
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 1921
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Luty 2013, 09:48   
   Imię: Maciek


Stare_dobre_BMW napisał/a:
Koła jednak nie trafią do czerwonej


<mina> <mina> <mina>
_________________
Черный Bymep
 
 
     
Stare_dobre_BMW 

Nadwozie: Exx
Model: 525i
Silnik: M50B25
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: WSZ
Wysłany: 7 Luty 2013, 19:27   
   Imię: Grzegorz


Można dosadniej? Bo nie bardzo rozumiem.
_________________
www.orr-bmw.pl
 
 
     
Mulder 


Nadwozie: E28
Model: M535i
Silnik: m30b35
Rok produkcji: 1986
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 1921
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Luty 2013, 13:06   
   Imię: Maciek


Stare_dobre_BMW napisał/a:
Można dosadniej? Bo nie bardzo rozumiem.


nie pasowały do E28 tamte koła :D
_________________
Черный Bymep
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 11