E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
[E28 524d] Ślepy //REMONT//
Autor Wiadomość
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
  Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 20:56   [E28 524d] Ślepy //REMONT//
   Imię: Mateusz


Witam. Od małego interesowałem się motoryzacją wszelkiego rodzaju. Zawsze podobały mi się stare auta ich prosta pancerna konstrukcja i ponad czasowy wygląd. Zawsze interesował mnie model E30 na wąskiej lampie do momentu w którym przepadkiem natknąłem się model E28 i priorytety się zmieniły :D Jestem studentem, wiec przedział cenowy w którym chciałem odszukać swoje wymarzone E28 nie był wygórowany. W jeden z wolnych dni zacząłem przeglądać ogłoszenia z E28. Natknąłem się na ciekawy egzemplarz z '86r do odbudowy i stwierdziłem że musi być mój <hyhy>
Przemówiła do mnie swoim wyposażeniem które jak jest dość bogate:
-4x elektryczne szyby
-elektryczny szyberdach
-elektrycznie wysuwana antena
-airbag kierowcy
-halogeny
-ABS
-spryskiwacze reflektorów
-tarcze przód i tył

210 ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS )
240 LEATHER STEERING WHEEL
286 BMW LM RAD/BMW STYLING
300 ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH
314 HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES
350 WAERMESCHUTZGLAS GRUEN, RUNDUM
401 SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC
411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC
500 HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING
682 RADIOANTENNE AUTOMATISCH
902 SONDERKONTROLLE PRESSEWAGEN
940 SPECIAL REQUEST EQUIPMENT
979 VELOURS-FUSSMATTEN VORN UND HI

Silnik który aktualnie znajduje się w aucie to 2.4d bez turbo rzadko spotykany trochę mułowaty ale musi wystarczyć (dla biednego studenta w sam raz) :D

Auto kupiłem bez przedniej szyby i częściowy rozebranym przodem auta. Z ciekawostek a bagażniku znalazłem koło zapasowe (felga i opona rok '86 a opona z "cyckami") <y>

Plany co do auta:
1. Rozebranie auta do zera i kompleksowe oględziny
2. Ogarnięcie kwest blacharki na tip top
3. Lakierowanie i poskładanie do kupy
4. Obszycie kierownicy skórą
5. Obszycie boczek fotela kierowcy
6. Zmiana podsufitki na czarną

Po częściowym rozebraniu auta jestem bardzo zaskoczony na plus. Auto jest bardzo zdrowe i pracy jest nieco mniej niż początkowo przypuszczałem <mina>
Prace nad nim prowadzę u znajomego w garażu więc nie mogę być tam codziennie :/ Ale mam nadzieję że mimo to uda mi się go ukończyć w przyzwoitym czasie <cwaniak>

Kilka fotek autka:
Z lawety :D






Byłem zaskoczony po wykręceniu poduszki okazało się że nadal tam jest a wszystkie śrubki mają oryginalne zabazpieczenia <szok>

Ostatnio zmieniony przez slepy 7 Kwiecień 2016, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Draż 


Nadwozie: E28
Model: 535i
Silnik: m60b35
Rok produkcji: 81
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 1096
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 21:11   
   Imię: Krzysztof


Bardzo długo wisiała na olx :P Myślę ze to dobry temat jak za tą kase, za ile ostatecznie właściciel ją oddał? Jesli to nie tajemnica :P Podłoga cała?
_________________
Moja ex babcia :)
 
 
     
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 21:21   
   Imię: Mateusz


Wiem wiem :D Poszedł za 4300. Podłoga raczej cała bo puki co będę musiał zrobić wstawki pod lampki tablicy bo dziurki i jedną przy uszczelce bagażnika no i nadkola z tyłu ale dosłownie pójdzie 1cm reperturki po całości. Podłoga raczej cała, nie widziałem ale wydaje się bardzo zdrowa. Jak rozbiorę całą wrzucę fotki <oko>
Ostatnio zmieniony przez slepy 6 Kwiecień 2016, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kotos 

Nadwozie: E28
Model: 520iA
Silnik: M52b28
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 67
Skąd: w-wa
Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 09:02   
   Imię: Paweł


Jeżeli ma tak mało rdzy a masz plan ją całą malować to cena bardzo dobra. Powodzenia
 
 
     
r_marcowy 


Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 82
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 11:32   
   Imię: Radek


To jest ta ze Szczecina? Ogólnie ciekawy egzemplarz i ciekawy projekt, bede obserwować postępy 😃
 
 
     
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 12:22   
   Imię: Mateusz


Tak dokładnie to ten egzemplarz ze Szczecina <oko> Zastanawiam się nad wyborem lakieru, czy oprócz Diamantschwarz w E28 był jakiś czarny metalik?
 
 
     
r_marcowy 


Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 82
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Czerwiec 2016, 00:06   
   Imię: Radek


Nie psuj jej innym lakierem. Spróbuj doprowadzić ją do stanu używalności i względnego oryginału bo e28 w wolnossącym gnoju, z takim wyposażeniem to naprawdę rzadkość, jednym słowem rodzynek <oko>
A tak poza tym to jak prace ?
 
 
     
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
  Wysłany: 14 Czerwiec 2016, 10:55   
   Imię: Mateusz


Ogólnie był pomysł nad 303 cosmosschwarz a na kolejny sezon m30b35 <oczko>
Faktycznie jest to niezły rodzynek i nie wiem własnie co zrobić :/ Ostatnio prace zwolniły ze względy na zbliżającą się sesje <zly> Aktualnie został wycięty próg prawy w celu wspawania drugiego. Z zewnątrz wszystko wyglądało jak najbardziej dobrze ale to było złudne i spływy z szyberdachu wpuszczone w progi zrobiły swoje <sciana>


Od 25 będę miał tydzień wolnego wiec zacznie się piaskowanie spawanie i malowanie.
za nadkolem była dziura i jak "fachowiec" to zrobił to ręce opadają <krzyczy> Trzeba będzie to wycinać i wspawywać od nowa.


W następnym tygodniu zamówię suchy lód i usunę maty wygłuszające. A Tu poglądowe zdjęcie całości :]
 
 
     
r_marcowy 


Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 82
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Czerwiec 2016, 13:01   
   Imię: Radek


A zapowiadała się tak cukierkowo... Ważne, że dobre podejście do remontu, trzymam kciuki <oko>
A co do lakieru myślę, że większość Ci powie, że lepiej będzie utrzymać go zgodnym z vinem. Model z tym z silnikiem produkowany przez dwa lata, większość jeżdżących 2.4 to golasy, poza tym jak oddasz go do dobrego lakiernika to e28 w tym odcieniu naprawdę robi wrażenie <oczko> Najważniejsze aby auto cieszyło, wiec to już będzie personalna decyzja.
 
 
     
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 09:40   
   Imię: Mateusz


Przyszedł suchy lód i mata poszła :] Lakiernik polecił mi podkład poliestrowy, który mi wymieszał, podobno nie przepuszcza wody i powietrza, jest mega przyczepny nawet do szkła. Wiec pójdzie niemal wszędzie ;) do tego w profile zamknięte zostanie wtryśnięty wosk na gorąco <cwaniak>

zdjęcia trochę nie aktualne ale ostatnio robiłem nocami i ciężko o dobre zdjęcia :/













 
 
     
Adaasko 
Bronzitbeige


Nadwozie: Exx
Model: 335i
Silnik: m30b35
Rok produkcji: 1985'
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 174
Skąd: ten swąd?
Wysłany: 10 Wrzesień 2016, 13:48   
   Imię: adaś


Więcej zdjęc z roboty!!!


Co do koloru, mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia - oryginalny <lol>


Do tego się dorasta, naprawdę.

Obserwuje temat! :)
 
 
     
slepy 

Nadwozie: E28
Model: 524d
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Łomża
Wysłany: 20 Styczeń 2017, 08:56   
   Imię: Mateusz


Uf dawno mnie tu nie było, ale to nie znaczy że nic się nie dzieje <oko> Nie mam zdjęć z każdego etapu ze względu na zapominalstwo. Ale to co mam wrzucę tutaj. Z grubszych prac udało się zrobić kielich, i kilka innych pierdół. Prace nie co zwolniły ze względu na pogodę i stojącego obok BMW Nissana 200sx z JZ pod maską <mina> Jak pogoda się unormuje spód auta pójdzie w piasek i zostanie polakierowana i odpowiednio zabezpieczona. Następnie rekinek wyląduje u blacharza/lakiernika który zrobi nadkola z tyłu, zabezpieczy i polakieruje go na Rubinschwarz <hyhy>
Foto:


To co rude na foto też zostało wycięte i wstawione drugie(niestety nie mam foto) ponieważ poprzednik spier...ił sprawę na maxa. Następnie poszedł piasek podkład reaktywny i na to podkład poliuretanowy(chyba tak to się nazywa zawsze zapominam <wstyd2> )





Podszybie było byle jak załatane i wyprowadzone szpachlówką, tak być nie może. Wkurzyłem się i zamówiłem w BMW całe nowe obramowanie przedniej szyby :D Teraz tylko potrzebuje wolnego weekendu i wszystko będzie na miejscu.







A i bym zapomniał. W między czasie byłem na Warsaw Moto Show gdzie było kilka naprawdę ciekawych rekinów, co bardzo mnie zmotywowało do dalszych prac <ok>
















PS: Być może w przyszłości JZ wyląduje w BMW <tanczy>
 
 
     
Szymi 


Nadwozie: E28
Model: 525
Silnik: m52b25
Rok produkcji: 1986
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 44
Skąd: Bytów
Wysłany: 20 Styczeń 2017, 12:45   
   Imię: Szymon


Przy tej rdzy sporo roboty wiem to po sobie :D byle do celu! <mina>
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,033 sekundy. Zapytań do SQL: 14