E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
[E28 520i] BMW e28 520 - biała
Autor Wiadomość
Jaś 
klasyczny.com

Nadwozie: E28
Model: 525E
Silnik: open eta
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 31
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Wrzesień 2011, 13:08   [E28 520i] BMW e28 520 - biała
   Imię: Jan


Witam,

zostałem poproszony o opis swojego samochodu - z góry zaznaczam, że to nie jest żaden '100% oryginał', a moim priorytetem nie jest doprowadzanie go do takiego stanu.

Trafiła się jeżdżąca buda, 2.0 z 1985' roku ze zwykłym gazem (dla mnie jedyna opcja - na gaz mnie stać, na jazdę na PB95 przy takim spalaniu - już nie).
Samochód ma jakieś małe ślady korozji, ale na całości (oprócz dołu przednich drzwi pasażera) leży oryginalny lakier Alpinweiss I. W każdym razie lakier będzie odświeżony.
Przebieg licznikowy to ok. 306 tys. km.



Zderzaka tylnego jak widać - brak. Kupiłbym od wersji US, ale boję się, że nie będzie pasował (inne mocowania) - zresztą zderzak tył do e28 to jak wiadomo ciężki temat...

Fotele przód z tego co się dowiedziałem - nie są tymi fotelami, które zamontowano w fabryce, ale niewątpliwie zostały wyprodukowane dla BMW.



Obniżyłem auto sprężynami progresywnymi, bo lubię nisko, i teraz na białej leżą koła BBS RC w rozmiarze 17' (z polerowanym rantem). Na zimę mam seryjne 14' słoneczka (zamierzam jeździć tym samochodem zimą).

Resztę widać chyba na zdjęciach... brzydki wlew gazu, ładne koła, pęknięta deska rozdzielcza... z całego silnika wylewa się olej, ale działa równo i bez problemów. W planach mam swap, ale czy wyjdzie, i co to będzie - życie pokaże...
Koła i wysokość zawieszenia - rzecz zmienna :)


jeszcze na seryjnym kole, ale już nisko


jeśli chodzi o koła - jak mówiłem, to rzecz zmienna ;)


tu widać brzydko pomalowany dół przednich drzwi






podczas sesji dla klasyczny.com

Auto ma sporo 'niedoróbek' - gałka zmiany biegów (do wymiany), fotele (nieoryginalne, ale zostają), kilka małych wgniotek i zaczyna ją brać przy kielichach z przodu... wszystko zrobię z czasem.

Jeśli chodzi o dotychczasowe wymiany (auto mam ok. 3 miesiące): klocki, sprężyny, tłumik środkowy, poduszki pod skrzynią (i czekam teraz na poduszki pod silnik, bo jedna się urwała).
 
 
     
Barracuda 
7ka


Nadwozie: Exx
Model: 523i
Silnik: m52
Rok produkcji: 2000
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Wrzesień 2011, 16:04   
   Imię: Kristof


Bardzo fajna! powiedz jakie masz te progresywne sprężyny? marka i wysokość.
_________________
www.vip-service.pl
 
 
     
Czornye28 


Nadwozie: E28
Model: 524td
Silnik: M21D24
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 195
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Wrzesień 2011, 17:52   
   Imię: Grzesiek


Fotele są orginalne sam mam takie w Swojej no chyba że miałeś w innym kolorze rozkoduj Vin i się wszystkiego dowiesz ;-) a samochód na tych zdjęciach wygląda zacnie tyle że to zdjęcia a stan sam nam przedstawiłeś :D
_________________
Czornye28
 
 
     
deric 
(Oo==[][]==oO)

Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M52B28
Rok produkcji: 10/85r
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 208
Skąd: PK
Wysłany: 30 Wrzesień 2011, 16:17   
   Imię: Dominik


ladne te artystyczne fotki jest gleba jest fela i jest ok :-)
 
 
     
Jaś 
klasyczny.com

Nadwozie: E28
Model: 525E
Silnik: open eta
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 31
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Wrzesień 2011, 16:50   
   Imię: Jan


kanapę i boczki mam w kolorze 'niepasującym' do przednich foteli, dlatego tak myślę...

stan uważam jest całkiem niezły, na pewno zadowalający i umożliwiający bezproblemową jazdę przy kilku poprawkach :)

sprężyny Jamex - kupiłem komplet nowych -60 / -40 za jakieś 350 pln. Nie jeździ się zbyt komfortowo, jeśli ma być twardo i nisko - będę musiał zainwestować w porządne twardsze amortyzatory :)

jeszcze kilka zdjęć:







i dziękuję za miłe słowa :)
Zastanawiałem się pomiędzy e28 a W123 / czymś podobnym - ale dobrze że kupiłem (kolejne już) BMW.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11