E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MAJSU
14 Czerwiec 2010, 13:47
[E28 524td] Moje BMW E28 524TD
Autor Wiadomość
PiciuZZZ 

Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: 2.4 TD
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Mogilno
Wysłany: 8 Grudzień 2009, 22:21   [E28 524td] Moje BMW E28 524TD
   Imię: Piotr


Witam! Chciałem się pochwalić moim zakupem. Tzn. jak na razie nie ma się czym chwalić, bo samochód jest w lekkiej rozsypce i wiele pracy przede mną. Ogolenie nigdy nie myślałem o BMW, lecz jedno spojrzenie zmieniło wszystko. Samochód strasznie przyciągnął mój wzrok, a z racji, że jestem fanem pojazdów zabytkowych stwierdziłem, że muszę je mieć. BMW pochodzi z 1987 roku. Z mechaniki czeka mnie wymiana skrzyni, rozrządu wszystkich płynów, remont przedniego zawieszenia, wymiana rozrusznika, wymiana klocków hamulcowych. Samochód zostanie oczywiście oryginalne felgi z tamtego okresu. Silnik 2.4 td jest w stanie dobrym. Oczywiście wymaga przejrzenia. w sobotę zaczynam walkę z mechaniką. E28 zostanie następnie doprowadzone do ładu eklektycznego, bo jak na razie nie działają zegary, po za temperaturą i poziomem paliwa. Również trzeba dojść do ładu z kablami od zamka centralnego oraz od audio. Alternator też w rozsypce, lecz został już naprawiony. Ogólnie jest więcej zabawy niż myślałem, ale myślę, że uda mi się doprowadzić auto do pierwotnego stanu. W przyszłości planuje polakierowanie samochodu na oryginalny kolor Delphin Metallic. Wnętrze również zostanie przywrócone do stanu pierwotnego (regeneracja deski rozdzielczej, fotela kierowcy). Mam nadzieję, że wszystko uda mi się opanować w okresie 2-3 miesięcy. więcej zdjęć doślę niebawem i będę starała się pisać na bieżąco o remoncie. Jak na razie jedno poglądowe "pstryknięte" komórką. Moim marzeniem jest przywrócenie go w 100% do oryginału. Pozdrawiam.
 
 
     
_KaMiK_ 
The Empire need`s u!


Nadwozie: E28
Model: 524TD
Silnik: M21D24
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 786
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Grudzień 2009, 22:24   
   Imię: Marek


Powitać wielkopolanina z 524TD :D
Powodzenia w remontach ;D
AvE :twisted:
_________________
E28 524TD 84` Bronzitbeige-Metallic - Renowacja rozpoczęta w maju 2013 - przewidywanie zakończenie prac 2016 ?
Firebird 5.7tpi 88` Black Birdie
Sold:
Jeep Grand Cherokee 5.2 95` ; Jaguar Xj40 4.0 92` ; Firebird 3.4 93` Red Birdie ; E32 735i 1992 Alpinweiss II ; Mazda 929 HB Coupe 2.0 1986 Czarna Kareta

 
 
     
Czornye28 


Nadwozie: E28
Model: 524td
Silnik: M21D24
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 195
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 17:22   
   Imię: Grzesiek


Piękne marzenia a efekt końcowy znając życie będzie jeszcze lepszy Powodzenia :twisted:
_________________
Czornye28
 
 
     
PiciuZZZ 

Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: 2.4 TD
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Mogilno
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 13:11   
   Imię: Piotr


Marzenia piękne, ale stan faktyczny kiepski i budżet też uszczuplony. Ale musiałem ją uratować z rąk poprzednich właścicieli.
Załączam kilka zdjęć kiepskiej jakości mankamentów wizualnych.


Koła. Zupełnie nie pasują do tego modelu. Na szczęcie felgi mam już w bagażniku. Do tego dochodzi trochę rdzy na błotniku. :(


"Nowe" felgi do odnowienia. Nie planowałem takich wydatków jak na razie, ale z racji, że kosztowały mnie 200 zł, to wziąłem.



Zderzaki niestety też nadają się do wymiany:





Wnętrze też wymaga niestety większych prac:







Są to zdjęcia poglądowe zrobione na szybko przed pracą telefonem. Jak na razie stan wizualny jednak schodzi na drugi plan. Na początek muszę doprowadzić samochód do godnego stanu technicznego. Dziś ostatecznie padł mi rozrusznik, więc zamówiłem już inny. Zakupiłem również oleje i filtry, które zostaną wymienione w przyszłym tygodniu. W przyszłym tygodniu zamówię również nowe wahacze dolne oraz prawdopodobnie (zależy od premii świątecznej) rozrząd.

Olej i filtry, oleju nie ma na zdjęciu.



Nie mam zamiaru się zniechęcać kiepskim stanem auta. Chcę, aby z czasem uzyskało dawny blask. Masa pracy przede mną, masa włożonych pieniędzy ale muszę dać radę, bo zakochałem się w tym modelu :) Pozdrawiam wszystkich fanów Rekinów! :)
 
 
     
kamil4115 


Nadwozie: E28
Model: 528i 87'
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 87'
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 121
Skąd: Toruń
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 15:11   
   Imię: Kamil


PiciuZZZ napisał/a:

"Nowe" felgi do odnowienia. Nie planowałem takich wydatków jak na razie, ale z racji, że kosztowały mnie 200 zł, to wziąłem.

Jaki rozmiar jest tych felg? ;-) I gdzie wyrwałeś je za takie pieniądze? :-P

Najważniejsze, że podchodzisz poważnie do auta to krok po kroku doprowadzisz je do należytego stanu ;-)
_________________
E28 528i Diamantschwarz Metallic
E30 316i Mugellorot
E36 318i Hellrot
E39 520i Dunkelblau
E36 318i Techno-Violett Metallic
E39 523iA Schwarz II
E38 728iA Dunkelblau
E36 318iA Cabrio Arktissilber Metallic


 
 
     
PiciuZZZ 

Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: 2.4 TD
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Mogilno
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 00:48   
   Imię: Piotr


Felgi są 15"/7 wyrwałem je na allegro :) nie są w złym stanie, tylko znak BMW jest to odnowienia. Po za tym nie mają nawet przytarć na rantach. Gość nie wiedział co sprzedaje na moje szczęście:D To była chwila, znalazłem je, od razu chwyciłem telefon i w samochód :) Teraz czekam na świąteczną premię i zaczynam walkę z mechaniką:) Pozdrawiam!
 
 
     
PiciuZZZ 

Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: 2.4 TD
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Mogilno
Wysłany: 5 Luty 2010, 19:04   
   Imię: Piotr


Witam ponownie po długiej przerwie. Dotychczas udało mi się zrobić parę napraw w moim autku. Mianowicie:
-wymieniony został kompletny rozrząd
-Wszystkie płyny i filtry również zostały wymienione.
-Samochód przeszedł remont całego przedniego zawieszenia (poza amorami i sprężynami, które jeszcze są dobre).
-Zostały wymienione klocki hamulcowe z tyłu.
-pompa wspomagania również została naprawiona.
-zakupiłem nowy akumulator (stary był dno)
-wymieniłem rozrusznik

Niestety skrzynia biegów nadal rzęzi na jałowym i przy niskich obrotach. Podejrzewam łożysko igiełkowe. Został również do zregenerowania wybierak.

Pojawił się również nowy większy problem. A mianowicie elektryka: po podłączeniu radia (które działa kiedy chce) przestało mi świecić podświetlenie deski rozdzielczej (bezpiecznik przepala się za każdym razem) oraz przestały działać tylne światła (bezpiecznik jest dobry). Radio sprawdzałem w innym samochodzie i wszystko gra. Na wyjętym radiu również jest wszystko tak jak opisałem przed chwilą. Podejrzewam jakieś zwarcie w instalacji, tylko nie wiem gdzie mam go szukać niestety.

Nie zniechęca mnie to wcale, bo samochód jest warty zachodu. Założyłem na przymiarkę felgi które kupiłem wcześniej i samochód prezentuje się znacznie lepiej. Gdy będę miał chwilę, to zrobię i wrzucę jakieś zdjęcie.

Jeszcze mnóstwo pracy przede mną, ale nie poddam się i doprowadzę ją do ładnego stanu łącznie z lakierowaniem. Potrwa to jeszcze ze względu na finanse, ale myślę, że w tym roku pojawie się jeszcze na jakimś zlocie. Pozdrawiam!
 
 
     
Filip0 
Burgund Lover


Nadwozie: E28
Model: 5..i
Silnik: M..B..
Rok produkcji: '84
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 2223
Skąd: Wrocław / Sława
Wysłany: 7 Luty 2010, 03:09   
   Imię: Filip


Cały czas do przodu.. ;-) Powodzenia :mrgreen:
_________________

 
 
     
PiciuZZZ 

Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: 2.4 TD
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Mogilno
Wysłany: 16 Luty 2010, 21:48   
   Imię: Piotr


Zdjęcie z dzisiejszego wieczoru. Taka mała relaksująca przejażdżka.
 
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Luty 2010, 22:01   
   Imię: Tomek


Fota rewelacyjna ale wyrzuć ją z podpisu bo jest za duża ;-)
 
 
     
BMF 


Nadwozie: E28
Model: 524
Silnik: m21d24
Rok produkcji: 1980
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 30
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 09:34   
   Imię: Mikołaj


No i niedługo znowu zmieni właściciela :( Zapału mi nie braknie ale czasu i kasy. Pewnie czekała by w cieplutkim, suchutkim garażu do zimy na glebowanie, czyszczenie i naprawy elektryki ale znalazł się pasjonata co zdecydował się nad nią popracować - więc idzie w dobre ręce.... Papa 524td!!
_________________
SEX, DRUGS & ROCK'N'ROLL
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13