E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW E30 - 100% Oryginał Touring
Autor Wiadomość
MarianGromciu 

Nadwozie: Exx
Model: 316i
Silnik: M40B16
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Dęblin
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 22:46   BMW E30 - 100% Oryginał Touring
   Imię: Mariusz


Witajcie! :D Jako fan klasycznych bmw postanowiłem pochwalić się swoim nabytkiem, który kupiłem dokładnie 17 sierpnia 2013 roku. Becia jest już na innych forach, ale postanowiłem, że kolejne jej nie zaszkodzi zwłaszcza, że to grono rodzinne. Nie planowałem zakupu Bmw, ponieważ w chwili gdy miałem nabyć swoje pierwsze auto miałem 16 lat i jak wiadomo nie mogłem wyrobić uprawnienia, które pozwalałoby mi na legalne prowadzenie jakiegokolwiek auta powyżej 650kg. Moją drugą miłością po e30 jest fiat 126p, który jeszcze w 2012 roku po odpowiednich przeróbkach kwalifikował się do kategorii czterokołowców lekkich. Jednak w styczniu 2013 roku weszły nowe przepisy, które zmniejszyły dopuszczalną maksymalną masę i moc silnika do 15 kW/20,4 KM co skreślało malucha z listy. Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że Fiacik jest zbyt mały jak na moje potrzeby i wziąłem się ostro do roboty czyli poszedłem do pracy na weekendy, a w wakacje każdego dnia oprócz niedzieli i posprzedawałem chyba wszystkie niepotrzebne mi przedmioty, żeby uzbierać na swoje pierwsze auto marzeń :) Skoro nie mogłem mieć prawa jazdy ani na Małego Fiata ani na Bmw to wybór był prosty - e30 :D Po rocznym poszukiwaniu samochodu, który będzie w prawie 100% oryginalny i zdrowy, wielu nieudanych próbach zakupu wpadłem na tą srebrną Becie. Nie zastanawiałem się długo i chwyciłem za telefon. Na drugi dzień byłem w podróży na drugi koniec Polski i po parogodzinnej podróży byłem na miejscu. Nie miałem w planach kupna touringa jednak lekko zrezygnowany przymknąłem oko na tą dość kontrowersyjną bryłę i zdecydowałem się kupić ten samochód w według mnie bardzo dobrej cenie.

Oto kilka zdjęć z aukcji






Trochę danych :lol:
Data produkcji: 25.06.1993
Silnik: M40B16
Pojemność: 1596cm3
Moc: 102KM
Skrzynia biegów: Manualna 5-cio biegowa
Wyposażenie dodatkowe: ABS, wspomaganie kierownicy, elektryczne lusterka, szyberdach
Przebieg: 149000km, a teraz 154000km


Plany: Zachować e30 w pełnym oryginale i naprawić kilka nieciągłości

W najbliższym czasie postaram się szerzej opisać prace i przygody, które spotkały mnie przez ostatnie 2 lata użytkowania Beci.

Dzięki za uwagę :D

Pozdro Marian!
 
 
     
MarianGromciu 

Nadwozie: Exx
Model: 316i
Silnik: M40B16
Rok produkcji: 1993
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Dęblin
Wysłany: 25 Październik 2015, 22:59   
   Imię: Mariusz


Co do tematu Beci to przedstawiam Wam kilka zdjęć z jednej z ostatnich przejażdżek w tym sezonie. Wybaczcie za ich jakość, ale były robione na szybko, bo nie planowałem tego dnia robić sesji Beci :) mam trochę roboty z nią podczas snu zimowego, ale o tym poniżej.

Plany na najbliższy sezon:

-pomalować pas tylny
-poprawić ranty nadkoli (tył)
-zdjąć plastikowe nadkola tylne i ewentualnie pomalować blachę pod nimi
-zakonserwować spód
-pomalować klapę bagażnika
-wymienić tylną blendę (stara jest popękana)
-poprawić oświetlenie tylnej rejestracji
-wymienić panel środkowy
-wyprać fotele, kanapę, podsufitkę i bagażnik
-naprawić fotel kierowcy
-pozbyć się rudej i pomalować miejsce pod uszczelką bagażnika
-ogarnąć reflektory przednie (wyczyścić szkiełka i odnowić ramki)
-może halogeny chociaż wątpię, bo w aso chcą za jednego 1060zł brutto, a znaleźć w dobrym stanie w necie jest bardzo trudno
-wymienić wlot chłodzenia hamulców
-zamontować zaślepkę od haka w przednim zderzaku
-kupić zaślepkę, która znajduje się pod spodem lusterka

Plany jak na mnie dość poważne i możliwe, że przerosną mnie finansowo jak na jedną zimę, ale jestem dobrej myśli :D W wolnej chwili wrzucę zdjęcia ze słabych punktów, które powyżej wymieniłem, ale póki co muszę je znaleźć, bo gdzieś się zawieruszyły :D





 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,029 sekundy. Zapytań do SQL: 12