E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dixi
22 Listopad 2009, 17:54
[E28 M535i] Misano Red
Autor Wiadomość
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Wrzesień 2007, 17:32   
   Imię: Tomek


Maro napisał/a:
hehe dobrze zgadliście że to koszwały, a samochód stoi nie u tego mechesa tuż przy złomowcu, a u tego co jest jakieś 300 m dalej w stronę wawy. w poniedziałek zabieram ten samochód od niego, tylko w dalszym ciągu mam dylemat co z nim dalej zrobić.


No opcje są chyba tylko dwie.. sprzedać albo zrobić.
 
 
     
Dixi 
Ojciec Dyrektor n° 1


Nadwozie: E28
Model: M535i 535i 535i 525e
Silnik: 3xM30 2xM20
Rok produkcji: 87" 86" 86"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 4806
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Wrzesień 2007, 19:23   
   Imię: Damian


ale jaki Rysiu?? chyba nie mowicie o tym z gdyni ? :mrgreen:
_________________
E28 525eA 01/1984 bahamabeige
E28 525e 05/1986 karminrot
E28 535i 09/1986 zinnoberrot
E28 535i 04/1987 lachsilber-metallic GA 9387A
E28 M535i xx/1985 achatgruen-metallic
E30 316iA 05/1990 brillantrot GA 1990A
E32 750i 09/1991 sterlingsilber-metallic
E39 523iA 10/1995 calypsorot-metallic LS50625
 
 
     
Grigorij 
7 takie duże 5


Nadwozie: Exx
Model: 728i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Wrzesień 2007, 23:58   
   Imię: Grzegorz


Wcześniej tego nie pisałem, ale wiem w jakim stanie jest twoje m535i.
Stało do sprzedania w Sosnowcy, kolega podjechał go obejrzeć dla mnie i stwierdził że nawet na części nie warto :-(
Nie pisze tego ze złośliwości, ale raczej sprzedaj to auto na części, bo silnik wbrew temu co piszesz, wcale nie jest zdrowy, ani dobry, mierzyłeś kompresję?
_________________
Części do E12, E23, E28.
------------------
SKUP AUT
Tel - 790 580 495
  
 
 
     
Bartolommeo 

Nadwozie: E28
Model: M535i
Silnik: DC71
Rok produkcji: 1985
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 10:01   
   Imię: Bartek


hmmm, rzeczywiście pojawiające się opinie na temat Twojego nabytku są dość podobne, może rzeczywiście nie ma sensu pakować w niego pieniędzy bo choć da się to wszystko wyprowadzić to to już nie będzie to samo a poza tym stara zasada: im taniej kupisz tym więcej włożysz...
 
 
     
Bart 


Nadwozie: E28
Model: E28
Silnik: M30
Rok produkcji: 1980
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 682
Skąd: 3city
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 11:25   
   Imię: Bart


Maro napisał/a:
a u tego co jest jakieś 300 m dalej w stronę wawy. w poniedziałek zabieram ten samochód od niego, tylko w dalszym ciągu mam dylemat co z nim dalej zrobić.


wczoraj widziałem ją ale tylko w przelocie z trasy...
Zawieź ją do Rysia on Ci napewno powie czy warto ją robić czy nie.Poza tym u niego masz cały zapas cześci zamiennych 8-)
_________________
Pzdr
Bart
 
 
     
bubaspaxx 
rekin

Nadwozie: Exx
Model: E21 320
Silnik: m20b20
Rok produkcji: 1980
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 143
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 11:39   
   Imię: Kuba


Panowie nie zgadzam się do końca z opinią :"szkoda to remontować".Jesli bylo by to "zwykłe" e28 np.2.0 to racja,można trafić perfekt za dwie średnie wypłaty.
Widzial ktoś ostatnio perfekt M535i do sprzedania?? :)
Lub "to już nie bedzie to samo..." gdyby ludzie tak do tego podchodzili 90% klasyków była by dziś żyletkami ;) :D
Jednak po przejściu tej długiej drogi,rozwiązaniu setek problemów...przychodzi satysfakcja i zadowolenie z siebie i swoich możliwości.To jest bezcenne.Są ososby które dysponują elegancką bazą i sobie dokładają bajerki,lakierki,etc..fajna sprawa,też daje dużo satysfakcji i radości.Jednak w moim odczuciu,zrobienie wszystkiego od zera tworzy mistyczną więź pomiędzy właścicielem a wyremontowaną perełką w tym przypadku legendarną M535i.Powodzenia kolego.PS:Maro czas na jakieś fotki...
_________________
shark
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 12:01   
   Imię: Maro


hehe, jeszcze zobaczycie jak ją wyszykuję. Nikt nie mówił że będzie tanio i bezproblemowo, kompresji jeszcze nie mierzyłem, a praca silnika i brak zjadania oleju nie wskazują na potrzebę jakiejś pilnej ingerencji. Gdzie ma swoją siedzibę ten Rysio?
 
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 15:53   
   Imię: Tomek


bubaspaxx napisał/a:
Panowie nie zgadzam się do końca z opinią :"szkoda to remontować".Jesli bylo by to "zwykłe" e28 np.2.0 to racja,można trafić perfekt za dwie średnie wypłaty.


Tak ? A gdzie ? Chetnie kupię za takie pieniądze nawet na części...

Cytat:
Widzial ktoś ostatnio perfekt M535i do sprzedania?? :)


Tak w sumie 3.

Cytat:
Lub "to już nie bedzie to samo..." gdyby ludzie tak do tego podchodzili 90% klasyków była by dziś żyletkami ;) :D
Jednak po przejściu tej długiej drogi,rozwiązaniu setek problemów...przychodzi satysfakcja i zadowolenie z siebie i swoich możliwości.To jest bezcenne.Są ososby które dysponują elegancką bazą i sobie dokładają bajerki,lakierki,etc..fajna sprawa,też daje dużo satysfakcji i radości.Jednak w moim odczuciu,zrobienie wszystkiego od zera tworzy mistyczną więź pomiędzy właścicielem a wyremontowaną perełką w tym przypadku legendarną M535i.Powodzenia kolego.PS:Maro czas na jakieś fotki...


Oczywiście ale koszt profesjonalnego remontu tej M535 oceniam na minimum 15tyś zł czyli wystarczy dodać cenę zakupu i by się miało całe M535 w Bdb stanie a to nigdy nie odzyska dawnej świetności... dzisiaj widziałem M535 kolegi Bartolommeo i chociaż pracy tam jest na minimum rok i wiele zł to jest o NIEBO lepsze od tej M535.
 
 
     
Grigorij 
7 takie duże 5


Nadwozie: Exx
Model: 728i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 16:27   
   Imię: Grzegorz


Pewnie że da się ją zrobić, wszytko się da, silnik wyremontujesz, skrzynię zrobisz, zawias kupisz nowy, budę zrobisz na ideał, lakier położysz piękny, ale.... to NIE JEST M535I!!!!
Ona jest dziobana i jak dla mnie to ją klasyfikuję jako dawcę!!
Nie jako auto do wpakowania 15-20tys zł i jakiś 2-3 lat pracy.
Orginalną Alpinę można wyciagać z ogródka po 15 letnim "leżakowaniu" ale zwykłego przeszczepa :?:

No nic twoje autko, ja oczywiście życzę powodzenia, z powyższą opinią możesz się nie zgadzać :-D
Tylko najpierw policz koszty!!! i jaki to da efekt, może naprawdę warto uznać że ten egzemplarz to genialny dawca?
Ja jak szukałem dla siebie e23, to kupiłem trzy wcześniej, każda po zdjęciu wygłuszeń była koszmarem i poszła na części, po roku trafiłem na zdrową podłogę, progi itd.
A wiesz jak mogłem wybierac i przebierać w częściach?
Wszystko najlepsze szło do mojej :-D
bubaspaxx napisał/a:

Lub "to już nie bedzie to samo..." gdyby ludzie tak do tego podchodzili 90% klasyków była by dziś żyletkami ;) :D

99% E21 jest już żyletkami, 95% e23 jest już żyletkami, jakieś 50% e24 jest żyletkami!!!
Są auta które warto ratować, i są takie które mogą już tylko sobą uratować inne!!!
_________________
Części do E12, E23, E28.
------------------
SKUP AUT
Tel - 790 580 495
  
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 17:18   
   Imię: Maro


pozyjemy, zobaczymy, ja juz mam swoją koncepcję, a czy jest dobra, czy zła, napewno się dowiecie ;] to ze ma przebijane numery nie robi mi różnicy, bo i tak w planach mam zmianę budy. I pomino to że w dowodzie mam napisane co innego, jest to prawdziwa m535i
  
 
 
     
bubaspaxx 
rekin

Nadwozie: Exx
Model: E21 320
Silnik: m20b20
Rok produkcji: 1980
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 143
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 22:11   
   Imię: Kuba


Maro pamiętaj caly czas że robisz to tylko dla siebie,forum się do tego nie liczy..To od Ciebie zależy czy będziesz woził tyłek wypasioną m535i czy porzucisz projekt..Ja osobiście trzymam mocno kciuki za powodzenie tego projektu.Wiadomo ze czasem jest tak a nie inaczej,coś trzeba przeszczepić,sprzedać,pociąć etc :( samo życie pisze nam te kolorowe scenariusze.

Maisu WuWuA to gdzieś ty był :D jak była do sprzedania e28 którą obecnie posiadam?? :)
2000zł i to po miesiącu dopiero.No nie szczyce się tym,to dopiero poczatek,chciałeś masz twardy przykład :P Wtedy wpisał się do nas macio Taki koleś :ok: zapaleniec e28 :ok: od pierwszego posta twardo kierował w e28,moją akurat wtedy ktoś zamieścił w "ciekawostkach allegro",pomyślałem reksa już mam,a tu się chłopak wkręca w temat,w klub.więc nie podkupie mu sprzetu..dopiero po czasie rozgryzłem Maćka że 518 "beee" i z glupoty pojechalem zobaczyć czy jeszcze jest..była...to jest dokładnie ta bryka która wisiała w dziale e21.I tak żałuje bo 3 miesiące temu uciekła mi wersja z końcówki produkcji z pełnym wypasem,skóra,klima,metalic,wszystko co mogło mieć e28 za 4400..no chyba ze mi się tylko takie trafiają...raczej nie,jest czas ze trafią się 3 sztuki emki,a jest czas że nima nic..trzeba szukać proste.
_________________
shark
 
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 22:35   
   Imię: Tomek


bubaspaxx napisał/a:
Maro pamiętaj caly czas że robisz to tylko dla siebie,forum się do tego nie liczy..To od Ciebie zależy czy będziesz woził tyłek wypasioną m535i czy porzucisz projekt..Ja osobiście trzymam mocno kciuki za powodzenie tego projektu.Wiadomo ze czasem jest tak a nie inaczej,coś trzeba przeszczepić,sprzedać,pociąć etc :( samo życie pisze nam te kolorowe scenariusze.

Maisu WuWuA to gdzieś ty był :D jak była do sprzedania e28 którą obecnie posiadam?? :)
2000zł i to po miesiącu dopiero.No nie szczyce się tym,to dopiero poczatek,chciałeś masz twardy przykład :P Wtedy wpisał się do nas macio Taki koleś :ok: zapaleniec e28 :ok: od pierwszego posta twardo kierował w e28,moją akurat wtedy ktoś zamieścił w "ciekawostkach allegro",pomyślałem reksa już mam,a tu się chłopak wkręca w temat,w klub.więc nie podkupie mu sprzetu..dopiero po czasie rozgryzłem Maćka że 518 "beee" i z glupoty pojechalem zobaczyć czy jeszcze jest..była...to jest dokładnie ta bryka która wisiała w dziale e21.I tak żałuje bo 3 miesiące temu uciekła mi wersja z końcówki produkcji z pełnym wypasem,skóra,klima,metalic,wszystko co mogło mieć e28 za 4400..no chyba ze mi się tylko takie trafiają...raczej nie,jest czas ze trafią się 3 sztuki emki,a jest czas że nima nic..trzeba szukać proste.


No ale 518 to nie nie 520 i nie wierzę że jest taka super wypucowana że tylko lać wachę i nią jeździć... Wiem co mówię bo szukałem ponad rok E28 i zwiedziłem całą PL w poszukiwaniu samochodu za swoją dałem 3tyś a ideał nie jest i też trzeba trochę przy niej zrobić.. Kupić perfekt 520i za 2tys albo jakąkolwiek inną E28 to nawet w Niemczech nie jest łatwo.
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 23:01   
   Imię: Maro


może porozmawiajmy o mojej, wkońcu to niej jest wątek. Temat skrzyni wydaje mi się że już mam rozgryziony. niedługo się okaże. Teraz mam inny problem. aa mianowicie zderzak m-technik. Są 3 wyjścia oryginał, używka i zamiennik. Pierwszy wariant z oczywistych względów odpada. Jeśli chodzi o używki, wiadomo - deficyt, choć mam jednego trupa na oku z mpakietem, tylko ciekawe czy mi koles odsprzeda. No i zamiennik i tu mam pytanie. Widziałem kiedyś na allegro zamienniki po 500 zł. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi? Warto to kupić? może jakieś namiary na firmę co to mogła robić, gdzie ją znaleźć?
 
 
     
Bavool 
RWD


Nadwozie: E28
Model: Misiuciwisi Outlander V6 w planach 535i
Silnik: 3.0
Rok produkcji: 2007
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Toronto/Gdańsk
Wysłany: 1 Październik 2007, 13:08   
   Imię: Adam


Tak Dixi, ten Rysiek:) Mieliście działać od października, ale nie widziałem, żebyś się chwalił :?:

Co do zamienników, gdyby były, to byłoby super, ale ja z takimi wynalazkami się nie spotkałem. Wiem gdzie stoi (stało?) M535, która tak naprawdę jest trupem 528 z pakietem, ale żeby kupić pakiet musisz...kupić całe auto, a właściciel chce za nie 2000zł.
_________________
ŚP E28 524td (prawie) Calypso Rot '84
Syrena 105L Żółć PRLu '79
Żak MR2 Bordo PRLu '60
Mitsu Outlander XLS
Chevrolet Express

Ability to speak doesn't make U intelligent yet
 
 
     
grege28 
Moderator


Nadwozie: E28
Model: 525 iA
Silnik: M30B25,M30B28
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 267
Skąd: Tuchów
Wysłany: 1 Październik 2007, 15:24   
   Imię: Grzegorz


Hmm M pakiet u nas jest rarytasem, w Niemczech trafia się, problem to transport jeśli go rozwiążecie to proszę:

Verk. kompl. M-Paket gross
Vordere und hintere M-Stosstange mit passsend Seitenschweller ohne Risse/beschädigungen mit deckeln Farbe Lachsilber Lack aber nicht mehr gut Bei Intresse kann ich ein paar Bilder schicken tel.0170/2848004
Ederer marcus [marcus.ederer@gmx.de]

Jeszcze jeden
_________________
Pozdrawiam

Greg
-----------------------------------------------------------
„Ich habe einen ganz einfachen Geschmack, ich nehme immer nur das Beste“
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 4 Październik 2007, 14:39   
   Imię: Maro


no wiem wiem, ale to co mi napisałeś Greg w niczym mi nie pomoże gdyż niemiecki to dla mnie absolutnie czarna magia ;D
 
 
     
Mikulak
[Usunięty]

Wysłany: 4 Październik 2007, 17:25   

Po pierwsze perfekcyjnych M535i w Polsce nie ma. Są zrobione ale czy oryginalne w 100%. polemizował bym. Po drugie jedno M535iA, które pewnie każdy kojarzy czerwone z czerwonymi skórami itd. z ww.e28.glt.pl kosztuje 12000zł a za podobną kwotę można kupić M535i w Niemczech dochodzą koszty transportu, akcyzy itd. Co do tego konkretnego modelu o którym rozmawiamy to taki silnik nie jest problemem bo można kupić drugi za przyzwoite pieniądze albo zrobić ten za 3000 zł, widziałem M30B35 na którym można by postawić otwartą butelkę z wodą i by nie spadała, po robocie moc ok 260KM, były delikatne modyfikacje. Co do budy to uważam, że jej zmiana to dość rozsądne posunięcie, lepiej tak niż łatać jakąś pordzewiałą bo to faktycznie nie będzie to, sam przerabiałem nie powinno być prawie w ogóle szpachli. Widziałem takie nadwozia np: od 535i w bardzo ładnym stanie, ceny przystępne. Co do M-Pakietu to jak go cenicie bo może mógłbym coś ogarnąć jednak tylko jako komplet, ew. tylko zderzaki ale to już na PW.
Sam miałem 535i z M-pakietem - pełnym i wiem ile z tymi autami zachodu, rozebrałem bo poleciały progi a ja chcę mieć nie bazę tylko samochód.
Uważam, ze przy alpinie czy M5 można sie męczyć ale M535i można robić dobrze tylko bardziej ingerując np: zmiana karoserii. Póki co części nie powinno w Polsce brakować nie wiem czemu tak trudno niby o ten M-Pakiet, oczywiście mówimy tu o oryginale. Zderzaki są z żywicy a progi z ABS-u spoiler to guma i ABS. Z resztą trudno ocenić co jest oryginałem a co nie ja sam swój pakiet szykowałem i np: szlifowałem 800 na lustro więc wygląda teraz lepiej niż oryginał, nadlewki i niedokładności po prostu nie ma, przedni zderzak mi pękł lekko od dołu prawie każdy pęka ( za niski ), połączyłem kątownikiem aluminiowym ( nie rdzewieje ) i zalałem żywicą, jest twardy jak skała. Ogólnie prawie każdy używany M-Pakiet ma jakieś niedoskonałości. Trzeba przy tym parcować i pracować więc norma przy odrestaurowywaniu e28.
Nakładki na nadkola tez mogę mieć.
  
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Październik 2007, 18:02   
   Imię: Tomek


Mikulak napisał/a:
Po pierwsze perfekcyjnych M535i w Polsce nie ma. Są zrobione ale czy oryginalne w 100%. polemizował bym. Po drugie jedno M535iA, które pewnie każdy kojarzy czerwone z czerwonymi skórami itd. z ww.e28.glt.pl kosztuje 12000zł a za podobną kwotę można kupić M535i w Niemczech dochodzą koszty transportu, akcyzy itd. Co do tego konkretnego modelu o którym rozmawiamy to taki silnik nie jest problemem bo można kupić drugi za przyzwoite pieniądze albo zrobić ten za 3000 zł, widziałem M30B35 na którym można by postawić otwartą butelkę z wodą i by nie spadała, po robocie moc ok 260KM, były delikatne modyfikacje. Co do budy to uważam, że jej zmiana to dość rozsądne posunięcie, lepiej tak niż łatać jakąś pordzewiałą bo to faktycznie nie będzie to, sam przerabiałem nie powinno być prawie w ogóle szpachli. Widziałem takie nadwozia np: od 535i w bardzo ładnym stanie, ceny przystępne. Co do M-Pakietu to jak go cenicie bo może mógłbym coś ogarnąć jednak tylko jako komplet, ew. tylko zderzaki ale to już na PW.
Sam miałem 535i z M-pakietem - pełnym i wiem ile z tymi autami zachodu, rozebrałem bo poleciały progi a ja chcę mieć nie bazę tylko samochód.
Uważam, ze przy alpinie czy M5 można sie męczyć ale M535i można robić dobrze tylko
bardziej ingerując np: zmiana karoserii. Póki co części nie powinno w Polsce brakować nie wiem czemu tak trudno niby o ten M-Pakiet, oczywiście mówimy tu o oryginale. Zderzaki są z żywicy a progi z ABS-u spoiler to guma i ABS. Z resztą trudno ocenić co jest oryginałem a co nie ja sam swój pakiet szykowałem i np: szlifowałem 800 na lustro więc wygląda teraz lepiej niż oryginał, nadlewki i niedokładności po prostu nie ma, przedni zderzak mi pękł lekko od dołu prawie każdy pęka ( za niski ), połączyłem kątownikiem aluminiowym ( nie rdzewieje ) i zalałem żywicą, jest twardy jak skała. Ogólnie prawie każdy używany M-Pakiet ma jakieś niedoskonałości. Trzeba przy tym parcować i pracować więc norma przy odrestaurowywaniu e28.


Pokaż jakiegoś linka do tego czerownego M535iA bo pierwsze słyszę o nim... 260 Km po delikatnej robocie ? To co tam trzeba zrobić zęby wykrzesać taką moc :shock:
 
 
     
grege28 
Moderator


Nadwozie: E28
Model: 525 iA
Silnik: M30B25,M30B28
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 267
Skąd: Tuchów
Wysłany: 4 Październik 2007, 19:39   
   Imię: Grzegorz


Maro napisał/a:
no wiem wiem, ale to co mi napisałeś Greg w niczym mi nie pomoże gdyż niemiecki to dla mnie absolutnie czarna magia ;D


Pierwszy część postu to kompletny M Pakiet już wiem, że za 350 E, drugi to aukcja za ile pójdzie zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam

Greg
-----------------------------------------------------------
„Ich habe einen ganz einfachen Geschmack, ich nehme immer nur das Beste“
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
     
Mikulak
[Usunięty]

Wysłany: 4 Październik 2007, 20:20   

Silnik nie jest w tym M535i a jeśli chcesz zobaczyć auto to www.e28.pl . O ewentualnych przeróbkach niewiele wiem bo właściciel z tego żyje więc raczej nie był skory do rozmowy.
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Październik 2007, 21:00   
   Imię: Tomek


Mikulak napisał/a:
Silnik nie jest w tym M535i a jeśli chcesz zobaczyć auto to www.e28.pl . O ewentualnych przeróbkach niewiele wiem bo właściciel z tego żyje więc raczej nie był skory do rozmowy.


Ale coś mi się nie chce wierzyć że delikatne przeróbki dały 260km... dla mnie to jest wałek, czhip, barany i porting głowicy a z tego raczej chyba 40 koni nie będzie a do tego nawet rtych parę modyfikacji tanie nie jest... Możesz zlinkować to czerwone M535 bo a tej stronie żadnego taiego nie widzę.
 
 
     
Mikulak
[Usunięty]

Wysłany: 5 Październik 2007, 00:17   

Majsu też szukałem i nic, było kiedyś na www.e28.glt.pl ale teraz jest to e28.pl i brakuje tam połowy materiałów, ja widziałem osobiście na Bielanch kilka razy.
 
     
Bart 


Nadwozie: E28
Model: E28
Silnik: M30
Rok produkcji: 1980
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 682
Skąd: 3city
Wysłany: 5 Październik 2007, 14:56   
   Imię: Bart


To jak Maro kiedy będą zdjęcia autka :?: 8-)
_________________
Pzdr
Bart
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 25 Listopad 2007, 18:38   
   Imię: Maro


witam wszystkich forumowiczów ponownie

więc muszę się pochwalić że moje e28 już jeździ :) Została wymieniona już wcześniej wspomiana skrzynia, wraz z nią łapa i wybierak, oraz fragment wału z podporą. Tu dzieki dla Miłosza za skrzynię, chodź nie wiem jak długo sie nią nacieszę bo czuć na niej ślady zużycia.

Kolejne kilka dni pracy w warsztacie zajęło mi głownie poprawianie tego co zepsuli we wcześniejszych latach tzw wiejscy TUNERZY :) Te kilka dni ciężkiej pracy sprawiło że samochodzik wrócił do świata żywych. Niestety nie udało mi się zrobic fotorelacji gdyż nie miałem po prostu do tego głowy. Jakieś pół dnia traktowałem ją sprężonym powietrzem, przedmuchałem chyba wszystko co się dało;] Rdza aż pryskała;d, Z racji że planuje przekładkę budy nie rozdrabniałem się zbytnio nad karoserią. Tam gdzie były dziury którymi dostawała się woda, powstawiałem blachy, wszystko zabezpieczyłem silikonem a właściwie nie silikonem tylko klejem do szyb (znacznie lepsze zabezpieczienie), łącznie z miejscami gdzie nie było dziur a istaniło podejżenie że moga się zrobić w niedługim czasie. Poszły na to 2 tuby i to w zasadzie na samą podłogę, łączenia podłogi z progami, i kilka niepewnych miejsc w bagażniku, Myślę że pozwoli mi to przejeździć zimę bez obawy o powódź w środku. Potem wielkie oczyszczanie i osuszanie instalacji elektrycznej, bo tak jak dywaniki i gąbki pod nimi był to jeden wielki chrap. Najpierw sprężone powietrze, potem wypalarka do lakieru, ale oczywiście nie na full, bo nie mialem zamiaru zdejmowac izolacji z kabli., potem wszystkie kostki jeszcze raz sprężonym powietrzem i sprayem do styków elektr i efektem tego było to iz po złożeniu wszystkiego do kupy i powkładaniu nowych żarówek z check controla zniknęły mi niemalże wszystkie blędy a uwiezcie że jak wjedżałem do warsztatu to paliły już mi się wszystkie lampki w wyjątkiem tej od oleju ;D (swiatła były podłączone jakimiś pajęczynkami).

Więc pajęczynki zdjęte, wszystko przywrócone do porządku i działa, jedynie jedno światło stop mi nie działa i tu musiala pozostać pajęczynka, później jeszcze raz spróbuje to poprawić.

Kolejną sprawa było przywrócenie do normalności wnętrza, Musiałem polikwidować wszelkie objawy wiejskiego tuningu. jakieś srebrne wstawki i takie tam, jak porobię nowe zdjęcia to dam wam do porówniania z tymi które robił porzednie wlaściciel przed sprzedażą. Narazie też jest to takie doraźne zaleczenie ran gdyż po prostu pomalowałem te elemty na czarno (oczywiście po ówczesnym zmatowaniu i odtłuszczeniu), z czasem wymienię je na dobre.

Potem przyszła kolej na pobranie elementów z zegarów, które mi dostarczył Grigorij, Pozwoliły mi one zlikwidować tzw białe tarcze:) i tu zastrzeżenie do niego że inspekcja coś mi szaleje. Ale że nie jest to aż tak ważna sprawa po prostu odłączyłem to, żeby mnie nie denerwowało. Zajmę się tym później :)

I tu zaczynają się moje pytania, a mianowicie
1. Po podłączeniu zegarów ze wszystkimi sprawnymi żaróweczkami okazało się że nie gasną mi 2 lampki, co gorsza obydwie od hamulców. Jedna jest od klocków druga to ta z wykrzyknikiem, może ktoś mi powie jakie moga być tego przyczyny. Jak mam sprawdzić czy w mojej instalacji mam miejsce na czujniki klocków, (jak wyglądają wtyczki?), czy ewewntualnie moge ich po prostu nie mieć i tą żarówkę mogę wywalić i mieć to z głowy, a jeśli chodzi to tą druga kontrolkę to co jeszcze może być powodem jej palenia się. oczywiście zbiorniczek płynu hamulcowego jest pełen i czujnik w nim działa i jest podłączony. Hamulce działają raczej poprawnie, fakt że odłączyłem abs z racji braku czujnika na jednym kole (chrobotał mi wkółko), ale przez odłączeniem tez chyba się świeciła.

2. OBC2 - niby już mi wszystko działa tylko temperatuta wkółko - 30 stopni i mi ciągle pika gong że za zimno, ktoś mógł by prześledzić drogę przewodu od czujnika, tylko raczej od strony OBC bo podejrzewam że po wypadku który ten mój samochód miał ktoś olał ten czujnik tak samo jak i wycieraczki reflektorów, pas przedni (wstawili bez dziury na chłodnicę oleju) czujniki przy kołach i niestety jeszcze wiele innych rzeczy.

3. Po osuszeniu tapicerki i instalacji wstawiłem centralkę od zamka centralnego, i ku mojemu zdziwieniu zadziałał. Jeszcze tylko w jednych drzwiach musiałem przeprowadzić dodatkowe czyszczenie i cieszyłem się sprawnym centralem. Niestety nie nacieszyłem się zbyt długo gdyż dziś zamek zdechł. Pytanie brzmi czy są jeszcze jakieś istotne elementy oprócz centralki, które mogły by się zepsuć bądź też sprawić że padła mi kolejna centralka, choć mam cichą nadzieję że nie będę musiał szukac kolejnej. Może mial ktoś jakies podobne doświadczenia, każda rada będzie cenna

pozdrawiam
 
 
     
Bart 


Nadwozie: E28
Model: E28
Silnik: M30
Rok produkcji: 1980
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 682
Skąd: 3city
Wysłany: 26 Listopad 2007, 07:43   
   Imię: Bart


:shock:
kurcze naprawde sporo Cie czeka roboty.Trzymamy kciuki za ratowanie eMmy ;-)

Moim zdaniem nie masz czujników od klocków i dlatego się pali kontrolka 8-)
_________________
Pzdr
Bart
 
 
     
Maro 


Nadwozie: E28
Model: M545i
Silnik: m106
Rok produkcji: 1987
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Gdańsk/Ciechanów
Wysłany: 11 Styczeń 2009, 18:29   
   Imię: Maro


Witam, po długim czasie ciszy w tym poście myślę ze w końcu moge się pochwalić :)

O przygodach o komplikacjach jakie miałem z tym samochodem to chyba mógł bym książkę napisać ale nie w tym rzecz. Mimo wielu opini, że nie warto się w tym grzebać ja twardo postanowiłem na swoim. Historie z dziesiątkami kompletnie niekompetentnych mechaników mam juz za sobą (całe szczęście), przedewszystkim dzięki temu ze od dłuższego czasu jedyną osobą która byłą uprawniona do grzebania w moim samochodzie stałem się ja. Tak jak już pisałem ten samochód mimo mechaniki w przyzwoitym stanie miał fatalny stan blacharski, doprawiiony ok 3 dzwonami w przód.Stwierdziłem że jedyną słuszna drogą byłą rozbiórka, celem wymiany karoserii. Jak widać na poniższych fotkach nie myliłem się, bo ta skorupa nadaje się tylko do jednego :)




Kilka fatal errorów:



Trochę rzeczy jeszcze się przyda :)



Kolejnym etapem rzecz jasna było znalezienie nowej karoserii, i tu sie zaczeły schody, bo jak się okazuje w Polsce już niewiele zostało e28 które by spełniało kilka warunków łącznie, a mianowinie było bezwypadkowe, nie dziurawe, miało papiery w porządku i nie było dieslem). Szukałem i szukałem, jeździłęm, oglądałem, nawet podczas poszukiwań kupiłem sobie jeszcze jedno e28 525i, które mi służyło jako wozidło na czas remotu, ale tego znowuż szkoda mi było rozbierać, poza tym nie miało absu i było z 83 roku co mi nie pasowało.

W pewnym momencie juz sie prawie poddałem, aż trafiłem na ogłosznie e28 520i '87, w dodatku z mojego miasta. Zapomniawszy już nawet o idei remontu Emki, profilaktycznie pojechałem zobaczyć, tak jak to robię praktycznie z każdym rekinem który pojawi się na sprzedaz w Trójmieście. Wystarczyły mi 3 spojrzenia i już wiedziałem ze znalazłem dokładnie to czego szukałem. Zdrowa buda, jedynie trochę poobijana z przodu, ale nic poważnego, pakiet shadow line, sprawny abs, papiery w porządku, od 2 lat w Polsce. Jeszcze kilka minut i decyzja zapadła - biorę. Za śmieszne pieniądze stałem się posiadaczem już mojej 3 beemk i:), Cena mała z powodu mankamentów które w większości mi wogóle nie przeszkadzały (pordzewiałe zderzaki, wybite zawieszenie tylne, "brak" amorków, dziurawy wydech, opony z guzami), to wszystko sprawiło ze poprzedni właściciel się chyba poddał.

I tym oto sposobem remont emki ruszył znowu pełną parą

tylny zawias juz docelowy


wspawane mocowania pod osprzęt m30


przód wstępnie spasowany


prace lakiernicze (w/g mnie te elementy były równe, teraz są jeszcze bardziej równe:) )


czyszczenie skrobanie i tak przez prawie tydzień:)


największy error, spowodowany przez niewinną ryskę dookoła szyby, całe szczęście z pomocą podszybia z wraka obeszło się bez wymiany całego podszybia, dziury zostały zaspawane


podkładownie, we wszystkich czułych punktach pod wartwą normalnego podkładu jest jeszcze warstwa podkładu aktywnego


I teraz najważniejsze, mianowicie KOLOR

Po naprawdę długich przemyśleniach, milionie przejżanych fotek w necie padło na kolor #236 - Misano red. Na żywo nigdy nie widziałem tego koloru, jednak już po otworzeniu puszki wiedziałem ze to jest to, na samochodzie wygląda po prostu oszałamiająco :)


już po ostatnim przycieraniu, tuż przed decydującym momentem


jeszcze tylko wygładzanie papierem 2000 i polerka


i efekt końcowy, na który długo czekałem, ładnie się błyszczy? ;D


Ostatnia fotka chyba najlepiej odzwierciedla kolor, ciężko jest realistycznie sfotografować taką czerwień :)
_________________
  
 
 
     
SuT 
e28...


Nadwozie: E28
Model: 528iA
Silnik: m30b28
Rok produkcji: 1986 luty
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 230
Skąd: Radom
Wysłany: 11 Styczeń 2009, 21:23   
   Imię: Damian


Jak dla mnie to bajka:) Bravo za odrestaurowanie rekina:) Widac ze przykladasz sie do tego i chcesz zeby bylo jak najlepiej to mi sie podoba. Czekam na kolejna fotorelacje:)
_________________
2007 520i 1981r http://www.youtube.com/watch?v=Jswxo2kKgro
oraz
2010 528i 1986r http://www.youtube.com/watch?v=YPlgA_q9JZ8
 
 
     
Dominique 


Nadwozie: E28
Model: E28 533i USA
Silnik: M30B32
Rok produkcji: 02.06.1983
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 809
Skąd: wigry/warszawa
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 00:24   
   Imię: Dominik


Dobry kolor :!:
Muszę przyznać, iż prezentuje się zacnie. Całość będzie rzucała na kolana, coś mi tak się wydaje :-D
Powodzenia w renowacji :!:
_________________
Gdyby nie Niemce, nikt z nas nie jeździłby w Beemce.

E30 320i 05/1987 Cirrusblau Metallic
E28 533i 06/1983 USA Alpinweiss
 
 
     
Miłosz 


Nadwozie: E28
Model: E3 E24 E28
Silnik: M21 M30
Rok produkcji: 1974 - 1985
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 1340
Skąd: Berlin
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 08:42   
   Imię: Milosz


Grubo!!!!, moze nie calkiem po mojemu ale widze , ze nic sie nie boisz, a to najwazniejsze.
_________________
E3 2800 '74 Chamonix - Smoczyca
E23 728i/A '83 Polaris - Siudema
E28 524td '85 Karminrot - Wisienka
E28 535i '85 Polaris - Petarda
REKINIARNIA
czesci do Rekinow
milosz@6.com.pl
 
 
     
Kargul1005 


Nadwozie: E28
Model: 520i
Silnik: m20b20
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1468
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 13:42   
   Imię: Rafał


Fajny kolorek :mrgreen:
Widać, że ostro ruszyłeś z robotą od czasu gdy widziałem ją ostatni raz :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12