E12-E28 Strona Główna E12-E28
Forum posiadaczy i miłosników BMW E12 i BMW E28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Filmik z IV Ogólnopolskiego Zlotu e12-e28.pl - MAŁKINIA 2014 - http://vimeo.com/102914979

Poprzedni temat «» Następny temat
Toyota Celica 2.0 GT '86
Autor Wiadomość
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpień 2009, 21:26   Toyota Celica 2.0 GT '86
   Imię: Tomek


Witam!

W przerwie miedzysmigielkowej zapragnalem na chwile japonskiego wysokoobrotowca i... jest Celica IV gen. 2.0 GT z roku 1986. Samochod blacharsko trzyma sie kupy, nie walony (przynajmniej mocno) - generalnie ok, ale mechanicznie bardzo zaniedbany. Troche mi odpalilo wiec zupelnie irracjonalnie to auto bedzie wyprowadzone na prosta ;-) Ale! W granicach dobrego smaku czyli (mniej wiecej) zgodnie z oryginalem - bez niepotrzebnych zmian.

Na razie zrobione:
- kable WN
- gumy zawieszenia na pouliretranach (by gt4.com.pl)
- koncowki drazkow kierowniczych
- swoznie wahaczy
- kompletne hamulce tyl/przod
- regenaracja mechanizmu wycieraczek tyl/przod
- roznorakie plyny ;-)

Jutro przyjezdzaja opony na przod (poprzednich nie ma) i komplet amortyzatorow KAYABA. Zakladamy, potem geometria i mam nadzieje, ze auto w koncu ruszy rowno do przodu. Troche niespodzianek w zawieszeniu pewnie bedzie bo naprawde dziwne dzwieki sie wydobywaja wiec pewnie jakies lozyska tez beda musialy byc wymienione ale co tam ;-) A potem juz tylko silnik - zlopie benzyne, zlopie olej. Wymiana oleju i plukanka za chwile i zobaczymy co bedzie. Cisnienie na razie idealne ale kto wie co poprzeni wlasciciel nalal...

Zdjecia jak tylko cos ciekawego zlapie. Na razie stala w garazu albo pod domem i malo sie nia poruszam.
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
130rapid 
Dawny Mistrz Zakonu


Nadwozie: E28
Model: 525e
Silnik: M20 B27
Rok produkcji: 04/10/1983
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 271
Skąd: Biezdrowo k. Wronek
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 17:36   Re: Toyota Celica 2.0 GT '86
   Imię: Radek


frodo napisał/a:
Troche mi odpalilo wiec zupelnie irracjonalnie to auto bedzie wyprowadzone na prosta ;-) Ale! W granicach dobrego smaku czyli (mniej wiecej) zgodnie z oryginalem - bez niepotrzebnych zmian.


U mnie masz błogosławieństwo na takie "odpalenie".
Najważniejsze, żeby ta zabawa Cię kręciła. :P

Chociaż pewnie na kilku forach BMW spaliliby Cię i Toyotę na stosie. :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Prowadzenie samochodu jest jak język chiński - jednego i drugiego uczysz się całe życie.
 
 
     
_KaMiK_ 
The Empire need`s u!


Nadwozie: E28
Model: 524TD
Silnik: M21D24
Rok produkcji: 1984
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 786
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 19:16   
   Imię: Marek


A Ty jezdzaj nawet i Toyota ;D byle bys wkońcu sie znów nawrócił w odpowiednia strone ;D
_________________
E28 524TD 84` Bronzitbeige-Metallic - Renowacja rozpoczęta w maju 2013 - przewidywanie zakończenie prac 2016 ?
Firebird 5.7tpi 88` Black Birdie
Sold:
Jeep Grand Cherokee 5.2 95` ; Jaguar Xj40 4.0 92` ; Firebird 3.4 93` Red Birdie ; E32 735i 1992 Alpinweiss II ; Mazda 929 HB Coupe 2.0 1986 Czarna Kareta

 
 
     
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 21:17   
   Imię: Tomek


130rapid napisał/a:
U mnie masz błogosławieństwo na takie "odpalenie".
Najważniejsze, żeby ta zabawa Cię kręciła. :P


Trafiles w sedno! Wlasnie ostatnio mialem taki okres w zyciu, ze ciezko mi sie bylo czyms zajac tak, zeby to krecilo tak jak trzeba. A teraz mam zdecydowanie co robic i jest to bardzo dobre dla ducha ;-)

130rapid napisał/a:
Chociaż pewnie na kilku forach BMW spaliliby Cię i Toyotę na stosie. :mrgreen: :mrgreen:


Hehe. Dlatego ja nie jestem na "kilku forach" tylko jestem caly czas z Wami bo wiem, ze tutaj jest towarzystwo, w ktorym czuje sie dobrze i nawet jesli ktos mnie za cos opieprzy to najprawdopodobniej bedzie jakis ku temu powod ;-) Zadnego samochodu z klasycznym BMW porownywac nie mozna i nie o to chodzi aby porownywac. Kazdy staruszek ma swoj urok i swoja dusze i najwazniejsze, ze potrafi dawac ogromna radosc ;-)

_KaMiK_ napisał/a:
A Ty jezdzaj nawet i Toyota ;D byle bys wkońcu sie znów nawrócił w odpowiednia strone ;D


Statystycznie na to patrzac samochody z napedem odmiennym pojawiaja sie u mnie rzadko wiec nastepny raczej juz bedzie taki jak trzeba ;-) Chociaz nie bede ukrywal, ze naped ma znaczenie ale na pewno w moim przypadku nie swiadczy o tym czy auto daje radosc czy nie ;-)

A przed snem rozkoszuje sie czterema nowiutkimi amorami KAYABA, ktore w poniedzialek wskocza do auta ;-)
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
kuba_krakow 
Wladzio(R)


Nadwozie: Exx
Model: E34 525iA - Japonia - Royalblau Metalic
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 16 września 1988
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 179
Skąd: Andover, Hampshire
Wysłany: 28 Sierpień 2009, 00:32   
   Imię: Kuba


hmmm no ja tam lubie rózne wynalazki. ALE!! Gdzie fotki?? :-)
_________________
Andover, Hampshire +447538600267
 
 
     
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Sierpień 2009, 00:54   
   Imię: Tomek


Spokojnie - nie jestem narwany wiec zdjecia beda w odpowiednim czasie ;-) Realnie mysle, ze w tym roku ;-) Musze sie tylko potoczyc w swoje ulubione miejsce do zdjec a nie jestem pewien jak niskoprofilowe opony przyjma to miejsce ;-)
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Sierpień 2009, 08:53   
   Imię: Tomek


Dawaj te fotki :mrgreen:
 
 
     
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 00:59   
   Imię: Tomek


Majsu!

A cos Ty taki napalony na te fotki? ;-) Fotki klasyka musza dojrzec aby prezentowaly jego urok ale jak jestes taki narwanic to na razie kilka strzalow na szybko - auto nieprzygotowane, ja nieprzygotowany, pora do robienia zdjec nie taka jak trzeba czyli zupelnie nie oddaja uroku ale rowniez tuszuja niedoskonalosci ;-) A ogladac zawsze warto na zywo wiec jak bedzie jakies spotkanie to chetnie sie dokustykam bo auto juz sie prosto toczy. Z silnikiem nie wiem co dalej - na razie obserwuje.

http://picasaweb.google.pl/tomek.owczarek/CelicaGT
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
Dexter528i 
PAŹDZIERZ 2014 :-)


Nadwozie: E28
Model: 518
Silnik: M10B18
Rok produkcji: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 2003
Skąd: Rychtal/Byczyna/cała Polska
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 06:47   
   Imię: Jakub


Auto ciekawe i dość rzadko spotykane na naszych drogach.
Faktycznie pora do zdjęć nie za bardzo.
Podoba mi się ta naklejka z danymi regulacyjnymi
Nie podobają mi się te nakładki na pedały i felgi. W/g mnie nie pasują nawet do japończyka

Czekamy na lepsze fotki.

Pozdrawiam
_________________
Oo==||==oO
Jest:
RAT in progress '82 518 bez "i"

Było:
'83 ///M528i
'86 524td
'85 524tdA US
 
 
     
MAJSU 


Nadwozie: E28
Model: 525i Edition
Silnik: M20B25
Rok produkcji: 1987
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 2147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 08:06   
   Imię: Tomek


Z tego co widzę to nie podobają mi się jedynie felgi a tak ogólnie to chyba niezły stan ! :-)
 
 
     
Pablo 


Nadwozie: E28
Model: 524TD
Silnik: M21B24
Rok produkcji: 1985
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 243
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 13:29   
   Imię: Paweł


Bardzo, bardzo ciekawe, oldskulowe już auto. Felgi aż tak nie rażą, według mnie pasują, a raczej nie gryzą się z klimatem auta (początki ery plastiku, dyktatu aerodynamiki i "kosmicznej" nowoczesności 8-) )

Czekamy na ładniejsze fotki :-P
_________________
Poznańskie Klasyki Nocą
facebook.com/poznanskie.klasyki
www.poznanskie-klasyki.pl
 
 
     
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 22:29   
   Imię: Tomek


Jesli chodzi o felgi to zupelnie nic przeciwko im nie mam... Moze nie sa jakies wyjatkowe ale jak dla mnie nie psuja wizerunku tego auta. Profil opony troche kiepski (195(205)/50/16) na Warszawskie podroze ale opony juz sa zmienione wiec na jakis czas chyba zostanie tak jak jest bo zostalo pare wazniejszych rzeczy do zrobienia. Nakladki na pedaly - no coz... Nigdy takiego pieknego tjuningu nie mialem wiec caly czas sie rozkoszuje nimi zanim je zdejme ;-) Jeszcze kilka wiejskich nalecialosci sie znajdzie ale postaram sie ujac to na zdjeciach pod koniec tygodnia ;-)
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
frodo 
Mowie co mysle...


Nadwozie: E28
Model: 528i
Silnik: M30B28
Rok produkcji: 1981
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 18:07   
   Imię: Tomek


A wiec... udalo sie wczoraj troche przeplukac Złotko, zeby sie jakos prezentowala i dzisiaj pstryknalem "kilka" fotek jak jeszcze bylo jasno. Staralem sie ujac ogolny stan samochodu + ciekawostki (elektrycznie regulowane ledzwie i boczki fotela kierowcy i kosmiczny radiomagnetofon - nie jest oryginalny ale cos w sobie ma - wyglada jak CD a jak sie klapke otworzy to stary poczciwy kaseciak z lat 80-tych w srodku...) + oczywiscie troche obciachu czyli wlot gazu, sterczacy przewod gazowy pod maska, "ozdobne listwy" na progach, nakladki na pedaly, sliczna tylna polka i takie tam. To cos co lezy na fotelu kierowcy to przyznaje moj wymysl - jest mala dziurka pod pupa i zanim jej nie zaceruje to bedzie to "cos" lezalo, zeby przypadkiem sie nie powiekszyla ;-) Milego ogladania!

Zdjecia dostepne tam gdzie wczesniej czyli TU

A w najblizszych dniach do wymiany tylna poducha silnika bo tak mi rwie silnik, ze wydech sie obija... Do tego termostat, swiece i przyjrzenie sie hamulcom z tylu bo cos obciera...

A w miedzyczasie wylecial gaz - na razie rozlaczony i dolot oddycha pelna piersia, wskoczyly nowe amorki, piekne Michelin Pilot Primacy na przodzie i z lekka gorsze na tyle ale i tak lepsze od tego co bylo ;-) Powoli zaczyna trzymac sie kupy ;-)
_________________
Frodo (była... srebrna Babka E28 528i)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 12